Lyžovanie a snowboarding v Nemecku

Nemecko patrí medzi päť alpských štátov a je vyhľadávaným miestom lyžiarov z Česka i ostatných európskych krajín. Aj keď tu Alpský masív zasahuje malú časť územia, alpské zjazdovky sú tu dlhé, výborne upravované a lanovky a služby sú tu na vysokej úrovni.

Nemecké lyžiarske strediská

Feldberg patrí k najznámejším strediskám. Leží v národnom parku Schwarzwald a skladá sa z piatich lyžiarskych centier, ktoré sú moderne a kvalitne vybavené. Za zmienku rozhodne stoja ďalšie strediská Sudelfeld, Wallberg alebo Spitzingsee. Avšak, nech už hovoríme o akomkoľvek stredisku, celkom s istotou môžeme povedať, že tu na Vás čakajú kvalitné zjazdovky, moderné vleky, požičovne, lyžiarske školy a roztomilé alpské krčmičky.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy do Nemecka nájdete tu >>>

Lyžiarske stredisko Garmisch-Partenkirchen

Lanovkou tu vyjdete až na samotný vrchol najvyššej nemeckej hory Zugspitze 2964. Garmisch-Partenkirchen je lyžiarske a tiež kúpeľné stredisko so všetkým, nájdete tu aj plno iných spôsobov vyžitia okrem lyžovania. V roku 1936 sa tu konali zimné olympijské hry. Zjazdovky sú tu dlhé až 120km.

Lyžiarske stredisko Oberstdorf

Oberstdorf, rovnako ako Garmisch-Partenkirchen, leží v Bavorských Alpách. Každý rok sa tu koná Turnaj štyroch mostíkov. Lanovkou dôjdete na horu Nebelnhorn, odkiaľ môžete podnikať horské túry.

Lyžiarske stredisko Berchtesgaden

Lyžiarske centrum Berchtesgaden ponúka 57 km lyžiarskych tratí. Sú tu trate prevažne miernejších obtiažnosti. Aj preto sa Berchtesgaden radí medzi strediská rodinného typu. Tento ski areál je najbližšie Českej republiky.

Lyžiarske a snowboardové zájazdy do Nemecka nájdete tu >>>